Pozvánky

Na Brada Strattona zavzpomínají v Malostranské Besedě spoluhráči a hosté.

Na pódiu se vystřídají Circus Ponorka, Anna K., November 2nd, Klára Vytisková. Petr Ostrouchov, Lenka Nová a další.  

Jako frontman kapel Circus Praha a Snake Eaters byl velmi významnou osobností české hudební scény devadesátých let. Spolupracoval například s Mekym Žbirkou, Lucií, Annou K., Ivanem Hlasem, November 2nd nebo Chaozzem. Přestože v Praze působil pouze šest let, naučil se skvěle česky, přebásnil do angličtiny Svobodův muzikál Dracula nebo glosoval tehdejší českou kulturní scénu. Řeč je o Američanovi Bradovi Strattonovi, který na podzim zemřel v Brooklynu. Jeho bývalí čeští spoluhráči Jan Ponocný a Pavel Cingl mu na 18. května přichystali vzpomínkový koncert v Malostranské Besedě. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketstream. Celý výtěžek z koncertu bude věnován Strattonově rodině.     

Na pódiu se vystřídají obě kapely Brada Strattona Circus Praha a Snake Eaters, včetně původních členů, kterými jsou Jan Ponocný, Tomáš Brožek, Pavel Cingl, Vladimír Vytiska nebo Jaroslav Kvasnička. K nim se během večera připojí hosté. Mezi nimi budou například zpěvačky Anna K, Saša Langošová, Klára Vytisková nebo Lenka Nová, zpěváci Viktor Dyk, Matt Politz či Petr Ostrouchov i kytaristé Roman Helcl a Steve Walsh. Ty doplní kapela Kohelet Drei. Součástí koncertu bude projekce fotografií předních českých fotografů a výstava artefaktů.  

„Dodnes mě nepřestává překvapovat, kolik muzikantů mi říká, že je kapela Circus Praha inspirovala k tomu, aby vzali do ruky kytaru a založili kapelu,“ říká Jan Ponocný alias Circus Ponorka, pro kterého byl Brad Stratton něco jako bratr. „Jsem vděčnej, že jsem s ním mohl hrát, bavit lidi i sebe. Pěkně mě naštvalo, že na rozdíl ode mě ten infarkt nerozchodil. Každopádně mu teď uděláme pořádnej mejdan,“ dodává.  

Přestože se Brad Stratton z Prahy odstěhoval do USA koncem devadesátých let, do Česka se každoročně vracel, a s oběma svými kapelami příležitostně koncertoval a udržoval kontakt s místní hudební scénou. Podílel se aktuálně například i na připravovaném albu November 2nd nebo repertoáru zpěvačky Kláry Vytiskové.  

Bradley Stratton vystudoval v americkém Maine filozofii a náboženství, později pracoval v právnické firmě. Prvním jeho nástrojem byl saxofon, na který hrál ve školním orchestru. Do Prahy se vydal v roce 1992, podle vlastních slov na výlet, a zasažen porevoluční euforií tu zůstal šest let. Se svým projekty v česku natočil několik alb, podepsal smlouvu se společností Polygram, později Universal nebo produkoval a skládal hudbu pro přední české kapely a interprety.  

Do New Yorku se vrátil v roce 1998. Nějakou dobu pracoval v několika předních reklamních studiích na Manhattanu, pro které komponoval hudbu k reklamám a televizním seriálům nebo se podílel na živých koncertech Spotify Session. Poté byl osm let producentem agentury a studia Bang, které mělo pobočku i v Praze. V poslední době spolupracoval například s kapelou Pixies.  

FOTO KREDIT: Tomáš Turek
FOTO KREDIT: Tomáš Turek
FOTO KREDIT: Tomáš Turek

Kultura Z archivu

Návštěvy u pana Greena – když homosexuál pomáhá židovi

Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace. Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace u vlastní rodiny. Pan Green, o dvě generace starší ortodoxní žid, žije po smrti své ženy osamělým životem.

Rozhovor s hercem a režisérem Miroslavem Táborským

Potvrdí V hodině rysa existenci zázraku?

Život ochotníkův – rozhovor s Petrem Bendlem

Divadlo v Řeznické představilo Relativitu

Kolečkova Kleopatra nastavuje zrcadlo

Miroslav Táborský exceloval v Blázinci a přidal k tomu rozhovor

Luba Skořepová

Útěky za vlastní identitou

AnderSen – návrat k dětským děsům

Hermuch Media – autorská publikační a fotografická činnost © Freelancer ID Luci BIPOLAR PRESS je mediální portál v oblasti kultury, fotografie, psychologie a pohledu na veřejně známé osoby bez masky. Obsah článků a fotoreportáží je zdarma. Podpořit mě můžete kliknutím na „To se mi líbí“ na FB Hermuch Media, sledováním Instagramu @idlucifoto a nabídkou spolupráce.